• Garance nejlepší ceny – nejnižší garantovaná cena při rezervaci pouze z našich webových stránek
  • Zdarma upgrade na vyšší typ pokoje (dle dostupnosti hotelu)
  • Zdarma welcome drink na osobu
  • Změny v rezervaci zdarma
odeslat
Dárkové poukazy
Speciální nabídky
Rezervujte
Rezervace ubytování
  • Garance nejlepší ceny – nejnižší garantovaná cena při rezervaci pouze z našich webových stránek
  • Zdarma upgrade na vyšší typ pokoje (dle dostupnosti hotelu)
  • Zdarma welcome drink na osobu
  • Změny v rezervaci zdarma
odeslat
Garance nejlepší ceny - získejte 5% slevu.   Klikněte ZDE

Přírodní zdroj rašelina

Přírodní léčivý zdroj ve SPA Hotelu Děvín  - Rašelina.
Léčebný provoz Spa Hotelu Děvín nabízí klientům jedinečnou a účinnou léčbu přírodním zdrojem – lokální rašelinou.

0

Jak rašelina působí

Teplá rašelina aplikovaná přímo na tělo způsobuje zvýšené prokrvení tkání i celého organismu, uvolňuje napětí a zmenšují bolest. Předností zábalu je pomalejší prohřívání organismu, tím dochází k postupnému uvolňování tepla s analgetickým účinkem a zlepšením pohyblivosti. Rašelinové zábaly mají vynikající léčivý efekt na tělo a jejich účinky jsou známy po staletí.

0

Jak se rašelina aplikuje

Zábaly se aplikují zpravidla na záda, bedra a křížovou oblast, popř. klouby končetin. Aplikace se provádí přikládáním nahřátého peloidu v silné vrstvě 3 – 5 cm na předepsanou část těla. Po aplikaci setrvá pacient takto 20 minut, následuje očistná sprcha bez použití mýdla nebo jiných hygienických prostředků a poté následuje klidová fáze.

 

0

Pro koho je léčba rašelinou vhodná

Vhodnost aplikace léčby rašelinou vychází vždy z doporučení lékaře. Zábal lze po vyšetření a celkovém zhodnocení zdravotního stavu lékařem aplikovat i klientům s kompenzovaným oběhovým onemocněním. Bezprostředním efektem rašelinového zábalu je analgetický a pohyblivost zlepšující účinek. Rašelinové zábaly lze použít při bolestech kloubů, akutních a chronických stavech revmatického a traumatického původu, svalových kontrakturách, chorobách pohybového systému, degenerativního a úrazového původu, při chorobách oběhového, metabolického a nervového aparátu.

0

Rašelina – léčebný dar přírody

Spa Hotel Děvín využívá výtěžek peloidu (rašeliny) z přírodního léčivého zdroje Čistá – Krásno ložiska V Borkách. Má jedinečné složení, díky kterému je vysoce účinná. Rašelina je jedním z druhů peloidů (v řečtině pelos znamená bahno), vznikala tisíce let během procesů hromadění a kvašení, resp. rozkladu organických zbytků, převážně rostlin s převahou rašeliníku ( Sphagnum) ve vlhkém prostředí bez přístupu vzduchu.